Kitchen Helper 3w1 zalety i zastosowanie

Kitchen Helper - zalety i zastosowanie

Kitchen helper to rodzaj podestu, dzięku któremu dziecko może uczestniczyć razem z rodzicem podczas wykonywania prac kuchennych, obserwować wszystkie czynności z nieznanej dodąd perspektywy. Codzienne życie, czynności i obowiązki dosrosłych ludzi są dla małego człowieka niezwykle interesujące, angażowanie dziecka do uczestniczenia w ich wykonywaniu jest niezwykle stymulujące dla mózgu naszego malucha.

Kitchen helper zaspokaja poczucie bycia potrzebnym i pomocnym, które jest bardzo ważne nie tylko dla dorosłych ale też “mniejszych” członków rodziny. Mnóstwo badań naukowych dowodzi, że dzieci, które są angażowane w wykonywanie prac domowych, bardziej utożsamiają się ze swoją rodziną i posiadają lepsze relacje z domownikami.

Marta Rossmann psycholog z Uniwersytetu Minnesota w swoich długofalowych badaniach dowiadła, że dzieci angażowane w obowiązki domowe od najmłodszych lat, osiągały lepsze wyniki na studiach i miały większe szanse na sukces zawodowy, do tego były bardziej samowystarczalne, w porównaniu z tymi, które nie miały obowiązków domowych lub zaczęły je wykonywać w wieku nastoletnim.

Kitchen helper jest swoim rozmiarem dostosowany do blatu kuchennego, na którym dzieje się tyle ciekawych rzeczy dla małego człowieka. Kitten helper jest masywny i bezpieczny, posiada boczne przegródki uniemożliwiające wypadnięcie dziecka. Mimo to na początku przygody z kitchen helperem, polecamy korzystanie z niego pod okiem rodzica do momentu, aż dziecko opanuje samodzielne wchodzenie na podest. Jeden z bardzo ważnych cytatów Marii Montesorii, idealnie oddający sens kitten helpera, brzmi “mamy zwyczaj usługiwać naszym dzieciom. Obsługujemy je, co jest niebezpieczne, gdyż zabija to ich spontaniczną, celową aktywność.” Prawidłowy rozwój dziecka, jest czymś na czym zależy każdemu rodzicowi już od narodzin dziecka. Rozwój ten odbywa się podczas działania i doświadczania w naturalnym środowisku, nie wśród masy kolorowych i piszczących zabawek. Kitten helper może być też pomocny w rozwoju motoryki małej i dużej u dziecka. Kitchen helper to mały krok dla dziecka, olbrzymi krok dla jego rozwoju.  W końcu gdzie jak nie w kuchni jest tyle kolorowych rzeczy, miękkich i twardych, zimnych i ciepłych, płynnych i stałych, kwaśnych i słodkich. Spotkaliśmy się z opinią, że żadna inna zabawka lub mebel nie był tak długo używany jak Kitchen Helper. Z racji tego, że popieramy ekonomiczne rozwiązania, nasz produkt pełni trzy funkcje. Kitchen helper 3w1 to nie tylko pomocnik kuchenny, ale również stolik z ławeczką i tablica kredowa. Nasz funkcjonalny kitchen helper 3w1 pozwala w bardzo łatwy sposób przerobić go na pierwsze, własne, należące tylko do dziecka miejsce pracy i zabawy manualnej. Jeśli w danej chwili potrzebujesz więcej miejsca w kuchni, kitchen helper możesz przenieść do pokoju malucha, jako stolik lub tablicę do malowania kredą. Dzięki opcji 3w1 kitchen helper może służyć dziecku na różne sposoby. Zależało nam na tym, aby kitten helper mógł być użytkowany nawet kiedy wspólne gotowanie dobiegnie końca, z myślą o funkcjonalności i ekonomii powstała wersja 3w1.

kitchen helper, kitchen helper montessori, stolik dla dziecka, tablica kredowa dla dziecka, podest kuchenny dla dziecka, kitchen helper 3w1, kitchen chelper dla dziecka

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pomocnika kuchennego 3w1

Tagged , ,